Materiały z jakich korzystamy

Korzystamy z najlepszych materiałów dostępnych na rynku.

Bazą dla naszych wszystkich produktów jest kodura o splocie diamentowym 600×600 i gramaturze ok 462 g/m2, powlekana jednostronnie PCV. Kodura to tkanina odporna na warunki atmosferyczne, rozdzieranie i ścieranie.Jest dostępna w prawie wszystkich odcieniach i kolorach, jednak kolorem standardowym jest bardzo głęboka czerń. Jeśli chcesz mieć futerał w innym kolorze – złóż zamówienie w kolorze czarnym i w komentarzu zamówienia opisz kolor, którego nie znalazłeś w formularzu. Odpowiemy na każde zapytanie i propozycję i postaramy się dobrać idealny kolor dla Twojego futerału.

Kolejnym używanym standardowo materiałem jest extra strong kodura to tkanina kaletnicza o gramaturze 488g/m2. Jest sztywna i zarazem bardzo odporna na wycieranie. Dzięki specjalnej powłoce PVC-Flat posiada gumowany spód i często używana jest w produkcji namiotów, a także akcesoriów dla motocyklistów. Futerał wykonany z tego materiału w połączeniu z bryzgoodpornym suwakiem staje się odporny na nawiększe burze.

Kolejnym materiałem, który lubimy to mocna wodoodporna tkanina poliestrowa z nadrukiem o grubym splocie oraz o zwiększonej odporności na tarcie. Naduk wysokiej jakości jest odporny na promienie UV, posiada certyfikat Oeko Tex standard 100 a więc może być używana do produktów dziecięcych. Ma niewielką gramaturę ok. 210g/m2, a więc nie jest taka sztywna jak pozostałe materiały. Każdy futerał wykonany z teo materiału zyska indywidualny charakter.

Nie straszne są nam plandeki, gumy, materiały z recycligu. Jeśli posiadasz własny materiał, to bardzo chętnie podejmiemy się wyzwania recyclingu pod warunkiem, że materiał, który posiadasz nadaje się do szycia ciężkiego.